Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Peugeot 207 ?

Katalizator jest niezbędnym elementem najnowszych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada współczesnym specyfikacjom dotyczącym zanieczyszczeń. Niemniej jednak jest możliwe, że może się zatkać lub działać nieprawidłowo, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Peugeot 207? Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy okoliczności, w których czyszczenie katalizatora w Twoim Peugeot 207 może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić sprawność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Peugeot 207?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Peugeota 207 . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora w Peugeot 207

.

Katalizator Twojego Peugeot 207 ma cel pozbyć się szkodliwych spalin związane z procedurą Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Peugeota 207. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Peugeot 207 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatkać katalizatora Twojego Peugeot 207. Jeśli myślisz o odbyciu wystarczająco długich podróży, aby go regularnie nagrzewać (odlicz więcej niż 10 km, aby katalizator dotarł do odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować najlepszą sprawność silnika.

Wyniki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Peugeot 207

Zobaczymy teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Peugeot 207 . Umożliwi to wykrycie oznak choroby, które powinny zaalarmować Cię o awarii katalizatora, oto lista objawów choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator w Twoim Peugeot 207 jest zatkany: Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Peugeot 207, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, analizują one przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki generalnie również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś usłyszeć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Peugeot 207, KTÓRY mają problemy na biegu jałowym

Dlaczego należy czyścić katalizator w swoim Peugeot 207

Zanim wykonamy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Peugeot 207? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się wahać w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne wykonywanie tego zadania pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Peugeota 207?

Na koniec krok, który prawie na pewno najbardziej Ci zależy w tej wytycznej, jak wyczyścić katalizator w Twoim Peugeot 207? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i istnieją dwie techniki, aby to zrobić:

  • Regularne szorowanie katalizatora w Twoim Peugeot 207: Ta technika jest szczególnie praktyczna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS w Peugeot 207, co robić ?

.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Peugeota 207, spójrz na kategorię Peugeot 207.

Ссылка на основную публикацию