Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Peugeot 5008 ?

Katalizator jest ważnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne specyfikacje dotyczące zanieczyszczeń. Niemniej jednak może się okazać, że jest zatkany lub wadliwy, w przypadku których ważna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Peugeot 5008? Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy scenariusze, w których czyszczenie katalizatora w Twoim Peugeot 5008 może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Peugeot 5008?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Peugeota 5008 . Oczywiście niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora w Peugeot 5008

.

Katalizator Twojego Peugeot 5008 ma cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procedurą Twojego silnika. Oczywiście jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Peugeota 5008. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Peugeot 5008 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować tylko od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Peugeot 5008. Jeśli rozważasz wykonanie wystarczająco długich podróży, aby go wielokrotnie nagrzewać (odlicz ponad 10 km, aby katalizator dotarł do odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować najlepszą sprawność silnika.

Skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Peugeot 5008

Zobaczymy teraz, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Peugeot 5008 . To pozwoli Ci odkryć objawy, które powinny Cię zaalarmować o nieprawidłowym działaniu Twojego katalizatora, oto lista symptomów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator w Twoim Peugeot 5008 jest zatkany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Peugeot 5008, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą sprawdzać przepływ powietrza w nim, jeśli jest zatkany, sondy również często będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś zauważyć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący w Peugeot 5008 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator w swoim Peugeot 5008

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Peugeot 5008? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. Oczywiście katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z ustawieniem, cena może się wahać w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Peugeota 5008?

Oto etap, który z pewnością najbardziej Cię interesuje w tej wytycznej, jak wyczyścić katalizator w Twoim Peugeot 5008? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i że istnieją dwa podejścia do osiągnięcia:

  • Częste szorowanie katalizatora w Twoim Peugeot 5008: To podejście jest szczególnie skuteczne w przypadku: osoby, które robią głównie krótkie wycieczki . Aby to zrobić, nic nie może być prostsze, od czasu do czasu, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz je odkryć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Peugeocie 5008, co robić ?

.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Peugeot 5008, przejdź do naszej kategorii Peugeot 5008.

Ссылка на основную публикацию