Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Peugeot 607 ?

Katalizator jest ważną częścią nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu i tym samym spełnia współczesne normy emisji zanieczyszczeń. Istnieje jednak możliwość jego zatkania lub nieprawidłowego działania, w których konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Peugeot 607? Aby to osiągnąć, na początek wyjaśnimy okoliczności, w których czyszczenie katalizatora w Twoim Peugeot 607 może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Peugeot 607?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator swojego Peugeota 607 . Prawdę mówiąc dla niektórych z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są jego rezultaty brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora w Peugeot 607

.

Katalizator Twojego Peugeot 607 ma cel pozbyć się szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Peugeota 607. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Peugeota 607 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Peugeota 607. Jeśli myślisz o wystarczająco długich trasach, aby go wielokrotnie nagrzewać (odlicz więcej niż 10 km, aby katalizator dotarł do odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować najlepsze osiągi silnika.

Skutki brudnego lub wadliwego katalizatora w Peugeot 607

Dowiemy się teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Peugeot 607 . Pozwoli to na rozróżnienie symptomów, które powinny informować o awarii Twojego katalizatora, oto lista symptomów niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator w Twoim Peugeot 607 jest zatkany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Peugeot 607, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym serwisie, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą sprawdzać przepływ powietrza w nim, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Peugeot 607

Dlaczego należy czyścić katalizator w swoim Peugeot 607

Zanim zakończymy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Peugeot 607? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silników). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego zaoszczędzi sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Peugeota 607?

Na koniec krok, który najprawdopodobniej najbardziej entuzjastycznie podchodzisz do tego artykułu: jak wyczyścić katalizator w Twoim Peugeot 607? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Częste szorowanie katalizatora w Twoim Peugeot 607: Ta strategia jest szczególnie skuteczna w przypadku osoby, które specjalnie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum motoryzacyjnym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
GPS Peugeot 607 nie działa Peugeot 607

.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Peugeota 607, spójrz na kategorię Peugeot 607.

Ссылка на основную публикацию