Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Peugeot Boxer 2 ?

Katalizator jest ważną częścią nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Jednak możliwe jest, że może się zatkać lub działać wadliwie, w przypadku których wymiana lub czyszczenie ma fundamentalne znaczenie. Dziś się sprawdzimy jak wyczyścić katalizator w Peugeot Boxer 2? Aby to zrobić, na początek pokażemy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Peugeot Boxer 2 może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego Peugeota Boxera XNUMX samochód.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Peugeot Boxer 2?

W tej pierwszej części nauczymy Cię, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator swojego Peugeot Boxer 2 . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Peugeot Boxer 2

.

Katalizator Twojego Peugeot Boxer 2 ma cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Peugeot Boxer 2. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Peugeot Boxer 2 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Peugeot Boxer 2. Jeśli myślisz o odbyciu wystarczająco długich podróży, aby go regularnie nagrzewać (licz ponad 10 km, aby katalizator się rozgrzał). osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealną wydajność jednostki silnikowej.

Skutki brudnego lub wadliwego katalizatora w Peugeot Boxer 2

Dowiemy się teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Peugeot Boxer 2 . Umożliwi to ustalenie objawów, które powinny ostrzegać o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Peugeot Boxer 2 jest zablokowany: Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Peugeot Boxer 2, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, sondy również często będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, który powoduje uszkodzenie ceramiki.
Weiterlesen:
Peugeot Boxer 2, który już nie przyspiesza

Dlaczego należy czyścić katalizator w swoim Peugeot Boxer 2

Zanim wykonamy krok, który najprawdopodobniej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Peugeot Boxer 2? Nauczymy Cię, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w Peugeot Boxer 2?

Oto etap, który najprawdopodobniej najbardziej entuzjastycznie Cię interesuje na tej stronie z treścią, jak wyczyścić katalizator w Twoim Peugeot Boxer 2? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Częste szorowanie katalizatora w Twoim Peugeot Boxer 2: Ta strategia jest szczególnie skuteczna w przypadku osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po zabiegu przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje na Peugeot Boxer, co robić ?

.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Peugeot Boxer 2, przejdź do naszej kategorii Peugeot Boxer 2.

Ссылка на основную публикацию