Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Renault Laguna 2 ?

Katalizator jest niezbędnym elementem najnowszych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada współczesnym specyfikacjom dotyczącym zanieczyszczeń. Niemniej jednak jest możliwe, że może się zatkać lub zepsuć, w których konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Renault Laguna 2? Aby to zrobić, na początek opiszemy scenariusze, w których czyszczenie katalizatora w Twoim Renault Laguna 2 może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Renault Laguna 2?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator Twojego Renault Laguna 2 . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Renault Laguna 2

.

Katalizator Twojego Renault Laguna 2 ma cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procesem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoje Renault Laguna 2. Zamieni te szkodliwe gazy na wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Renault Laguna 2 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zapychać katalizatora w Twoim Renault Laguna 2. Jeśli rozważasz odbycie odpowiednio długich podróży, aby go często nagrzewać (odlicz więcej niż 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować najlepsze osiągi jednostki silnika.

Skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Renault Laguna 2

Dowiemy się teraz, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Renault Laguna 2 . Umożliwi to wykrycie objawów, które powinny powiadomić Cię o nieprawidłowym działaniu katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Renault Laguna 2 jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Renault Laguna 2, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą one sprawdzać przepływ powietrza wewnątrz niego, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Laguna 2, co robić ?

Dlaczego należy czyścić katalizator w swoim Renault Laguna 2

Zanim zakończymy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Renault Laguna 2? Pokażemy Ci, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się wahać w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Renault Laguna 2?

Na koniec etap, który z pewnością najbardziej Cię zainteresuje w tej treści, jak wyczyścić katalizator w Twoim Renault Laguna 2? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że istnieją dwie techniki do wykonania:

  • Częste szorowanie katalizatora w Twoim Renault Laguna 2: To podejście jest szczególnie skuteczne w przypadku: osoby, które robią głównie krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, sprawdź, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Proces ten możesz wykonać co 15 000 km.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Renault Laguna 3 ?

.

Aby dowiedzieć się więcej o Renault Laguna 2, spójrz na kategorię Renault Laguna 2.

Ссылка на основную публикацию