Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Renault Scenic ?

Katalizator jest niezbędnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Może się jednak okazać, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Renault Scenic? Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Renault Scenic może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić osiągi katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Renault Scenic?

W tej pierwszej części opiszemy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Renault Scenic . Rzeczywiście niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Renault Scenic

.

Katalizator twojego Renault Scenic ma tę funkcję; eliminacja szkodliwych spalin związane z procesem Twojej jednostki silnikowej. Rzeczywiście, jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoje Renault Scenic. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające opary. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Renault Scenic siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400 °, dlatego należy unikać zatkania katalizatora Twojego Renault Scenic. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem wystarczająco długich podróży, aby wielokrotnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i zachować idealną wydajność jednostki silnikowej.

Skutki brudnego lub wadliwego katalizatora w Renault Scenic

Teraz odkryjemy, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Renault Scenic . Umożliwi to odkrycie objawów, które powinny powiadomić Cię o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Renault Scenic jest zatkany: Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Renault Scenic, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, aby określić, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym powiązaniu z sondami lambda za i przed nim, będą sprawdzać przepływ powietrza w nim, jeśli jest zatkany, sondy często również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, który powoduje uszkodzenie ceramiki.
Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Renault Scenic ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Renault Scenic

Zanim zakończymy krok, do którego prawie na pewno jesteś najbardziej entuzjastycznie nastawiony, jak wyczyścić katalizator w Renault Scenic? Opiszemy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. Rzeczywiście, katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Renault Scenic?

Oto etap, który z pewnością najbardziej Cię interesuje na tej stronie z treścią, jak wyczyścić katalizator twojego Renault Scenic? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i że istnieją dwie techniki do wykonania:

  • Częste szorowanie katalizatora w Twoim Renault Scenic: Ta strategia jest szczególnie praktyczna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, nic nie może być prostsze, od czasu do czasu, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i później wykonaj analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Renault Scenic 2 ?

.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Renault Scenic, przejdź do naszej kategorii Renault Scenic.

Ссылка на основную публикацию