Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Renault Zoe ?

Katalizator jest ważną częścią nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada nowoczesnym specyfikacjom dotyczącym zanieczyszczeń. Niewykluczone jednak, że może okazać się zatkany lub uszkodzony, w których to przypadku konieczna jest zmiana lub oczyszczenie. Dzisiaj zamierzamy się sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Renault Zoe? Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy scenariusze, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Renault Zoe, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać skuteczność katalizatora w Twoim samochodzie.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Renault Zoe?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator swojego Renault Zoe . Prawdę mówiąc niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego efekty brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Renault Zoe

.

Katalizator Twojego Renault Zoe ma cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procedurą Twojego zespołu silnika. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoje Renault Zoe. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Renault Zoe siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400 °, dlatego ważne jest, aby uniknąć zatkania katalizatora Twojego Renault Zoe. Jeśli zastanawiasz się nad odbyciem wystarczająco długich podróży, aby regularnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i utrzymać najlepszą sprawność jednostki silnika.

Wyniki brudnego lub wadliwego katalizatora w Renault Zoe

Teraz odkryjemy, co może być wyniki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Renault Zoe . Umożliwi to zidentyfikowanie objawów, które powinny ostrzegać o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Renault Zoe jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Renault Zoe, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Renault Zoe, co robić ?

Why you should clean the catalytic converter of your Renault Zoe

Zanim zakończymy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Renault Zoe? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silników). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Renault Zoe?

Oto etap, który prawdopodobnie najbardziej Cię entuzjastycznie traktuje w tych wytycznych: jak wyczyścić katalizator Twojego Renault Zoe? Wiedz, że ten proces jest bardzo, bardzo łatwy i że istnieją dwie techniki do wykonania:

  • Scrubbing the catalytic converter from your Renault Zoe regularly: Ta technika jest szczególnie korzystna dla osoby, które specjalnie jeżdżą na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej skomplikowane, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Renault Zoe, który przechodzi w tryb awaryjny

.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Renault Zoe, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Renault Zoe.

Ссылка на основную публикацию