Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Renualt Express ?

Katalizator jest ważnym elementem współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu i tym samym spełnia współczesne normy emisji zanieczyszczeń. Możliwe jednak, że okazało się, że jest zatkany lub uszkodzony, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Renualt Express? Aby to osiągnąć, na początek wyjaśnimy okoliczności, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Renualt Express, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w Renualt Express?

W tej pierwszej części opiszemy, dlaczego może być konieczne: wyczyść katalizator Twojego Renualt Express . Prawdę mówiąc niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora w Renualt Express

.

Katalizator Twojego Renualt Express ma tę funkcję eliminacja szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jedna z głównych części, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twój Renualt Express. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające opary. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Renualt Express siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować od 400°, dlatego konieczne jest unikanie zatkania katalizatora Twojego Renualt Express. Jeśli rozważasz wykonanie odpowiednio długich podróży w celu wielokrotnego podgrzania (licz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i zachować idealne osiągi silnika.

Konsekwencje brudnego lub wadliwego katalizatora w Renualt Express

Zobaczymy teraz, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Renualt Express . Umożliwi to ustalenie symptomów, które powinny powiadomić Cię o awarii katalizatora, oto lista objawów niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Renualt Express jest zatkany: Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Renualt Express, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś zauważyć ten dźwięk, który powoduje uszkodzenie ceramiki.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Renualt Express?

Dlaczego należy czyścić katalizator w Renualt Express

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Renualt Express? Opiszemy, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z konfiguracją, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego zaoszczędzi sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w Renualt Express?

Oto etap, który prawdopodobnie najbardziej Cię entuzjastycznie traktuje na tej stronie z treścią, jak wyczyścić katalizator w Renualt Express? Wiedz, że ten proces jest bardzo, bardzo łatwy i że można go wykonać na dwa sposoby:

  • Częste szorowanie katalizatora z Twojego Renualt Express: Ta technika jest szczególnie skuteczna w przypadku osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po zabiegu przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
W moim Renualt Express świeci się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renualt Express, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Renualt Express.

Ссылка на основную публикацию