Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Skoda Kamiq ?

Katalizator jest niezbędnym elementem współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada nowoczesnym specyfikacjom dotyczącym emisji zanieczyszczeń. Niemniej jednak możliwe jest, że okazało się, że jest zatkany lub uszkodzony, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Skodzie Kamiq? Aby to zrobić, na początek pokażemy Ci scenariusze, w których czyszczenie katalizatora Twojej Skody Kamiq może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić sprawność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w Twojej Skodzie Kamiq?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego warto wyczyść katalizator Twojej Skody Kamiq . Rzeczywiście, niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego rezultaty brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Skoda Kamiq

.

Katalizator Twojej Skody Kamiq ma tę funkcję pozbyć się szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. Rzeczywiście, jest to jedna z głównych części, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoją Skodę Kamiq. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające opary. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojej Skody Kamiq siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400 °, dlatego ważne jest, aby uniknąć zatkania katalizatora Twojej Skody Kamiq. Jeśli zastanawiasz się nad odbyciem odpowiednio długich podróży w celu wielokrotnego podgrzewania (policz ponad 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealną sprawność jednostki silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Skodzie Kamiq

Teraz odkryjemy, co może być wyniki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Skodzie Kamiq . Umożliwi to wykrycie objawów, które powinny ostrzegać o awarii katalizatora, oto lista objawów choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojej Skody Kamiq jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojej Skody Kamiq, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś usłyszeć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Światło stopu Skoda Kamiq pozostaje włączone, co robić ?

Dlaczego należy czyścić katalizator w Twojej Skodzie Kamiq

Zanim zakończymy krok, który najprawdopodobniej Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić katalizator w Skodzie Kamiq? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. Rzeczywiście katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator ze Skody Kamiq?

Na koniec oto krok, który najprawdopodobniej najbardziej Ci odpowiada na tej stronie z treścią, jak wyczyścić katalizator w Twojej Skodzie Kamiq? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i istnieją dwa sposoby na jej wykonanie:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojej Skody Kamiq: Takie podejście jest szczególnie cenne dla osoby, które robią głównie krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w mojej Skodzie Kamiq ?

.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Skody Kamiq, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Skoda Kamiq.

Ссылка на основную публикацию