Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator smart forfour ?

Katalizator jest niezbędnym elementem współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia nowoczesne specyfikacje dotyczące zanieczyszczeń. Może się jednak zdarzyć, że zostanie zatkany lub zepsuty, w takim przypadku konieczna jest jego wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w smart forfour? Aby to zrobić, na początek opiszemy okoliczności, w których czyszczenie katalizatora Twojego smarta forfour może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby przywrócić osiągi katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego miałbyś chcieć wyczyścić katalizator swojego smarta forfour?

W tej pierwszej części nauczymy Cię, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego smarta forfour . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego rezultaty brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora smart forfour

.

Katalizator Twojego smarta forfour ma za cel: w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego smarta forfour. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator twojego smarta forfour siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować od 400°, dlatego ważne jest, aby uniknąć zatkania katalizatora Twojego smarta forfour. Jeśli zastanawiasz się nad odbyciem wystarczająco długich podróży, aby wielokrotnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i utrzymać najlepszą sprawność jednostki silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w smart forfour

Dowiemy się teraz, co może być skutki zabrudzenia lub awarii katalizatora w smart forfour . Umożliwi to rozróżnienie oznak choroby, które powinny powiadomić Cię o awarii katalizatora, oto lista objawów choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego smarta forfour jest zablokowany: Jak wyjaśniliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego smarta forfour.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą one sprawdzać przepływ powietrza wewnątrz niego, jeśli jest zatkany, czujniki generalnie również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego smarta fortwo?

Dlaczego powinieneś czyścić katalizator swojego smarta forfour

Zanim zakończymy krok, do którego jesteś prawdopodobnie najbardziej entuzjastycznie nastawiony, jak wyczyścić katalizator smarta forfour? Nauczymy Cię, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator jest bardzo drogim elementem (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak wyczyścić katalizator ze smarta forfour?

Wreszcie, oto krok, który z pewnością najbardziej Ci odpowiada na tej stronie z treścią, jak wyczyścić katalizator Twojego smarta forfour? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że istnieją dwie techniki do wykonania:

  • Regularne szorowanie katalizatora ze swojego smarta forfour: Ta strategia jest szczególnie skuteczna w przypadku osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej skomplikowane, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum motoryzacyjnym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Dlaczego mój smart forfour pachnie spalonym plastikiem?

.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących smarta forfour, spójrz na kategorię smart forfour.

Ссылка на основную публикацию