Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Subaru Crosstrek ?

Katalizator jest ważną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada współczesnym normom dotyczącym emisji zanieczyszczeń. Możliwe jednak, że okazało się, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku ważna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Subaru Crosstrek? Aby to zrobić, na początek opiszemy scenariusze, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Subaru Crosstrek, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego miałbyś chcieć wyczyścić katalizator swojego Subaru Crosstrek?

W tej pierwszej części opiszemy, dlaczego może być istotne, aby: wyczyść katalizator swojego Subaru Crosstrek . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Subaru Crosstrek

.

Katalizator Twojego Subaru Crosstrek ma cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procesem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoje Subaru Crosstrek. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Subaru Crosstrek siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400 °, dlatego konieczne jest uniknięcie zatkania katalizatora Twojego Subaru Crosstrek. Jeśli myślisz o odbyciu wystarczająco długich podróży, aby często się nagrzewać (licz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i zachować najlepsze osiągi silnika.

Skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Subaru Crosstrek

Teraz odkryjemy, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Subaru Crosstrek . To pozwoli Ci zidentyfikować oznaki choroby, które powinny powiadomić Cię o awarii Twojego katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Subaru Crosstrek jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Subaru Crosstrek, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie z zawartością, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda za i przed nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki dość często też będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś usłyszeć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowe Subaru Crosstrek na 5-osobowe?

Dlaczego powinieneś czyścić katalizator swojego Subaru Crosstrek

Zanim wykonamy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Subaru Crosstrek? Opiszemy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być istotne. W rzeczywistości katalizator jest bardzo kosztowną częścią (około 500 euro z ustawieniem, cena może się wahać w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Subaru Crosstreka?

Oto etap, na którym z pewnością najbardziej Ci zależy w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator Twojego Subaru Crosstrek? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Subaru Crosstrek: To podejście jest szczególnie przydatne w przypadku: osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Mój Subaru Crosstrek jedzie w lewo, co robić?

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Subaru Crosstrek, przejdź do naszej kategorii Subaru Crosstrek.

Ссылка на основную публикацию