Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Subaru Forester ?

Katalizator jest ważnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Niemniej jednak możliwe jest, że okazało się, że jest zatkany lub uszkodzony, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Subaru Forester? Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy okoliczności, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Subaru Forester, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić osiągi katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Subaru Forester?

W tej pierwszej części nauczymy Cię, dlaczego może być konieczne wyczyść katalizator swojego Subaru Forester . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Subaru Forester

.

Katalizator Twojego Subaru Forester ma za zadanie eliminacja szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jedna z najważniejszych części, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoje Subaru Forester. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające opary. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Subaru Forester siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego ważne jest, aby uniknąć zatkania katalizatora Twojego Subaru Forester. Jeśli myślisz o odbyciu wystarczająco długich podróży, aby wielokrotnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealną wydajność jednostki silnika.

Konsekwencje brudnego lub wadliwego katalizatora w Subaru Forester

Dowiemy się teraz, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Subaru Forester . Umożliwi to rozróżnienie objawów, które powinny ostrzegać przed nieprawidłowym działaniem katalizatora, oto lista objawów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Subaru Forester jest zatkany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Subaru Forester, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą sprawdzać przepływ powietrza w nim, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa utknął w moim Subaru Foresterze, co robić ?

Dlaczego powinieneś czyścić katalizator swojego Subaru Forester

Zanim wykonamy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię entuzjastycznie, jak wyczyścić katalizator w Subaru Forester? Nauczymy Cię, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się wahać w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w Subaru Forester?

Wreszcie, oto krok, który prawdopodobnie najbardziej entuzjastycznie Cię zainteresował w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator w Subaru Forester? Wiedz, że ten proces jest bardzo, bardzo łatwy i że istnieją dwa sposoby na osiągnięcie:

  • Regularne szorowanie katalizatora w Subaru Forester: Ta technika jest szczególnie cenna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz odkryć niektóre w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać ten proces co 15 000km.

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Forester, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Subaru Forester.

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Subaru Forester ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector