Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Subaru Impreza ?

Katalizator jest ważnym elementem współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Niemniej jednak możliwe jest, że może się okazać zatkany lub uszkodzony, w których ważna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Subaru Imprezie? Aby to zrobić, najpierw pokażemy Ci sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Subaru Impreza może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego miałbyś chcieć czyścić katalizator swojego Subaru Imprezy?

W tej pierwszej części opiszemy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Subaru Impreza . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Subaru Impreza

.

Katalizator Twojego Subaru Impreza ma cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procedurą twojego zespołu silnikowego. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoje Subaru Impreza. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator twojego Subaru Impreza siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400 °, dlatego ważne jest, aby uniknąć zatkania katalizatora Twojego Subaru Impreza. Jeśli myślisz o odbyciu wystarczająco długich podróży, aby często go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i utrzymać najlepszą sprawność jednostki silnika.

Wyniki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Subaru Impreza

Dowiemy się teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Subaru Impreza . To pozwoli Ci ustalić oznaki choroby, które powinny powiadomić Cię o awarii Twojego katalizatora, oto lista objawów choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Subaru Impreza jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na uruchomienie i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Subaru Impreza, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą one sprawdzać przepływ powietrza wewnątrz niego, jeśli jest zatkany, czujniki generalnie również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Subaru Impreza

Dlaczego powinieneś czyścić katalizator swojego Subaru Impreza

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Subaru Impreza? Opiszemy, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Subaru Imprezy?

Oto etap, który prawie na pewno cieszysz się największym entuzjazmem w tej treści, jak wyczyścić katalizator swojego Subaru Imprezy? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Subaru Impreza: Ta technika jest szczególnie przydatna w przypadku osoby, które robią głównie krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum motoryzacyjnym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i później wykonaj analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Subaru Impreza ?

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Subaru Impreza, przejdź do naszej kategorii Subaru Impreza.

Ссылка на основную публикацию