Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Subaru Legacy ?

Katalizator jest ważną częścią najnowszych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Może się jednak zdarzyć, że zostanie zatkany lub zepsuty, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Subaru Legacy? Aby to zrobić, na początek wyjaśnimy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Subaru Legacy może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić sprawność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Subaru Legacy?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator swojego Subaru Legacy . Właściwie dla niektórych z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Subaru Legacy

.

Katalizator Twojego Subaru Legacy ma cel: pozbyć się szkodliwych spalin związane z procesem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jedna z najważniejszych części, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoje Subaru Legacy. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Subaru Legacy siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować tylko w 400 °, w związku z tym konieczne jest uniknięcie zatkania katalizatora Twojego Subaru Legacy. Jeśli myślisz o odbyciu wystarczająco długich podróży, aby często go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i utrzymać idealne osiągi silnika.

Skutki brudnego lub wadliwego katalizatora w Subaru Legacy

Teraz odkryjemy, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Subaru Legacy . Umożliwi to ustalenie oznak choroby, które powinny ostrzec Cię o nieprawidłowym działaniu katalizatora, oto lista objawów niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Subaru Legacy jest zatkany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator będzie się zapychał spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Subaru Legacy, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Silnik Subaru Legacy grzechocze, gdy jest zimny

Dlaczego powinieneś czyścić katalizator swojego Subaru Legacy

Zanim zrealizujemy krok, do którego prawie na pewno jesteś najbardziej entuzjastycznie nastawiony, jak wyczyścić katalizator w Subaru Legacy? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silników). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak wyczyścić katalizator z Subaru Legacy?

Na koniec jest etap, do którego prawie na pewno jesteś najbardziej entuzjastycznie nastawiony w tych wytycznych, jak wyczyścić katalizator Twojego Subaru Legacy? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i że istnieją dwa podejścia do osiągnięcia:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Subaru Legacy: Ta strategia jest szczególnie praktyczna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum motoryzacyjnym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i później wykonaj analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak zmienić światło postojowe w moim Subaru Legacy?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Legacy, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Subaru Legacy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector