Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Suzuki Across ?

Katalizator jest istotną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Jednak możliwe jest, że może się zatkać lub zepsuć, w takim przypadku ważna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Suzuki Across? Aby to zrobić, na początek wyjaśnimy scenariusze, w których czyszczenie katalizatora Suzuki Across może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać skuteczność katalizatora w Twoim samochodzie.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Suzuki Across?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego może być konieczne wyczyść katalizator swojego Suzuki Across . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Suzuki Across

.

Katalizator Twojego Suzuki Across ma cel eliminacja szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jedna z głównych części, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twoje Suzuki Across. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Suzuki Across siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko przy 400 °, dlatego ważne jest, aby uniknąć zatkania katalizatora Suzuki Across. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem wystarczająco długich podróży, aby wielokrotnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i zachować idealne osiągi silnika.

Skutki brudnego lub wadliwego katalizatora w Suzuki Across

Dowiemy się teraz, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Suzuki Across . To pozwoli Ci ustalić objawy, które powinny poinformować Cię o awarii Twojego katalizatora, oto lista oznak choroby niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Suzuki Across jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Suzuki Across, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda za i przed nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Suzuki Across, co mogę zrobić?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Suzuki Across

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić katalizator Suzuki Across? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego zaoszczędzi sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Suzuki Across?

Oto etap, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy w tych wytycznych, jak wyczyścić katalizator w Twoim Suzuki Across? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Suzuki Across: To podejście jest szczególnie skuteczne w przypadku: osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić ten proces co 15 000km.

.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Suzuki Across, przejdź do naszej kategorii Suzuki Across.

Weiterlesen:
Moje Suzuki Across zjeżdża w prawo, co robić?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector