Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Golf 2 ?

Katalizator jest ważną częścią najnowszych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada nowoczesnym specyfikacjom dotyczącym zanieczyszczeń. Niemniej jednak możliwe jest, że okaże się, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 2? Aby to zrobić, na początek pokażemy Ci sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Golfa 2 może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać skuteczność katalizatora w Twoim samochodzie.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagenie Golfie 2?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Volkswagena Golfa 2 . Właściwie niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora w Volkswagenie Golfie 2

.

Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 2 ma tę funkcję eliminacja szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Golfa 2. Zamienia te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Golfa 2 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagena Golfa 2. Jeśli myślisz o wystarczająco długich przejazdach, aby regularnie się nagrzewać (licz ponad 10 km, aby katalizator się rozgrzał). osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i utrzymać najlepszą wydajność jednostki silnikowej.

Skutki brudnego lub wadliwego katalizatora w Volkswagenie Golfie 2

Teraz odkryjemy, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Golfie 2 . Umożliwi to zidentyfikowanie oznak choroby, które powinny ostrzegać o nieprawidłowym działaniu katalizatora, oto lista objawów niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 2 jest zatkany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Volkswagena Golfa 2. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś usłyszeć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 5 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Golfa 2

Zanim wykonamy krok, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 2? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Golfa 2?

Na koniec oto krok, który prawdopodobnie najbardziej Ci odpowiada w tej wytycznej: jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Golfa 2? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Golfa 2: Ta technika jest szczególnie cenna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Volkswagenie Golfie?

.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 2, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector