Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Golf 3 ?

Katalizator jest istotną częścią najnowszych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Możliwe jednak, że okazało się, że jest zatkany lub uszkodzony, w których konieczna jest zmiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 3? Aby to zrobić, na początek wyjaśnimy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora w Twoim Volkswagenie Golf 3 może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagenie Golfie 3?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego może być korzystne wyczyść katalizator swojego Volkswagena Golfa 3 . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora w Volkswagenie Golfie 3

.

Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 3 ma tę funkcję pozbyć się szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Golfa 3. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Golfa 3 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagena Golfa 3. Jeśli myślisz o wystarczająco długich trasach, aby regularnie się nagrzewać (licz ponad 10 km, aby katalizator się rozgrzał). osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealne osiągi silnika.

Skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Golfie 3

Teraz odkryjemy, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Golfie 3 . Pozwoli Ci to odkryć objawy, które powinny poinformować Cię o nieprawidłowym działaniu katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 3 jest zablokowany: Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na uruchomienie i katalizator będzie zapchał się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Volkswagena Golfa 3, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym serwisie, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś zauważyć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak zmienić światło postojowe w moim Volkswagenie Golfie 7?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Golfa 3

Zanim wykonamy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 3? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być istotne. W rzeczywistości katalizator jest bardzo kosztowną częścią (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Golfa 3?

Wreszcie, oto krok, który prawdopodobnie najbardziej Ci odpowiada w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Golfa 3? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i istnieją dwa sposoby na osiągnięcie:

  • Częste szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Golfa 3: Ta strategia jest szczególnie praktyczna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum motoryzacyjnym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Golf 3 ?

.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 3, spójrz na kategorię Volkswagen Golf 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector