Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Golf 6 ?

Katalizator jest istotną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia nowoczesne wymagania dotyczące emisji zanieczyszczeń. Niemniej jednak jest możliwe, że może się zatkać lub zepsuć, w przypadku których ważna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 6? Aby to zrobić, najpierw pokażemy Ci okoliczności, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Golfa 6 może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby przywrócić sprawność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagenie Golfie 6?

W tej pierwszej części opiszemy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Volkswagena Golfa 6 . Właściwie niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora w Volkswagenie Golfie 6

.

Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 6 ma cel pozbyć się szkodliwych spalin związane z procedurą Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Golfa 6. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Golfa 6 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagena Golfa 6. Jeśli myślisz o wystarczająco długich trasach, aby regularnie się nagrzewać (licz ponad 10 km, aby katalizator się rozgrzał). osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i zachować idealną ogólną wydajność silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Golfie 6

Dowiemy się teraz, co może być skutki zabrudzenia lub awarii katalizatora w Volkswagenie Golfie 6 . Umożliwi to wykrycie objawów, które powinny poinformować Cię o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 6 jest zablokowany: Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator będzie się zapychał spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Volkswagena Golfa 6, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często też będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś usłyszeć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Volkswagenie Golfie 5?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Golfa 6

Zanim wykonamy krok, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 6? Opiszemy, dlaczego może być istotne, abyś wykonał to czyszczenie. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Golfa 6?

Wreszcie, oto krok, który prawdopodobnie najbardziej entuzjastycznie Cię podchodzi na tej stronie z treścią, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Golfa 6? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i istnieją dwa sposoby na jego realizację:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Golfa 6: Takie podejście jest szczególnie praktyczne w przypadku osoby, które robią głównie krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Volkswagenie Golfie 6?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 6, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector