Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Golf 7 ?

Katalizator jest ważnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada współczesnym normom dotyczącym emisji zanieczyszczeń. Niemniej jednak możliwe jest, że okazało się, że jest zatkany lub uszkodzony, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 7? Aby to zrobić, na początek opiszemy scenariusze, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Golfa 7, a następnie jak przeprowadzić to czyszczenie, aby przywrócić sprawność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagenie Golfie 7?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Volkswagena Golfa 7 . Oczywiście niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie daje efekty brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora w Volkswagenie Golfie 7

.

Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 7 ma cel pozbyć się szkodliwych spalin związane z procedurą Twojego silnika. Oczywiście jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Golfa 7. Zamieni te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Golfa 7 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagena Golfa 7. Jeśli rozważasz wystarczająco długie podróże, aby go regularnie nagrzewać (odlicz więcej niż 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i utrzymać idealną wydajność silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Golfie 7

Teraz odkryjemy, co może być skutki zabrudzenia lub awarii katalizatora w Volkswagenie Golfie 7 . Umożliwi to wykrycie symptomów, które powinny ostrzegać o awarii katalizatora, oto lista symptomów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 7 jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Volkswagena Golfa 7, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie treści, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często też będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Volkswagen Golf 3, co robić ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Golfa 7

Zanim wykonamy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 7? Wyjaśnimy, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. Oczywiście katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne wykonywanie tego zadania pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Golfa 7?

Wreszcie, oto krok, który prawie na pewno jesteś najbardziej entuzjastyczny w tej treści, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Golfa 7? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i że istnieją dwie techniki do wykonania:

  • Częste szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Golfa 7: Ta technika jest szczególnie skuteczna w przypadku osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 5 ?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 7, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 7.

Ссылка на основную публикацию