Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Golf 8 ?

Katalizator jest istotną częścią najnowszych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia nowoczesne specyfikacje dotyczące zanieczyszczeń. Możliwe jednak, że okazało się, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku ważna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 8? Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy sytuacje, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Golfa 8, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać skuteczność katalizatora w Twoim samochodzie.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagenie Golfie 8?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego może być konieczne: wyczyść katalizator swojego Volkswagena Golfa 8 . Oczywiście niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są efekty brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora w Volkswagenie Golfie 8

.

Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 8 ma cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procedurą Twojego zespołu silnika. Oczywiście jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Golfa 8. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Golfa 8 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagena Golfa 8. Jeśli myślisz o wystarczająco długich przejazdach, aby regularnie się nagrzewać (licz ponad 10 km, aby katalizator się rozgrzał). osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować najlepszą sprawność jednostki silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Golfie 8

Zobaczymy teraz, co może być skutki zabrudzenia lub awarii katalizatora w Volkswagenie Golfie 8 . Umożliwi to ustalenie oznak choroby, które powinny poinformować Cię o awarii katalizatora, oto lista objawów niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Golfa 8 jest zatkany: Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Volkswagena Golfa 8, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić nasze treści, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś zauważyć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Volkswagen Golf 6 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Golfa 8

Zanim zakończymy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie 8? Wyjaśnimy, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. Oczywiście katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne wykonywanie tego zadania pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Golfa 8?

Na koniec krok, który z pewnością najbardziej Cię interesuje w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Golfa 8? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Golfa 8: Ta strategia jest szczególnie skuteczna w przypadku osoby, które specjalnie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz odkryć niektóre w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i później wykonaj analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Volkswagen Golf 2 ?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 8, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Golf 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector