Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Passat 7 ?

Katalizator jest istotną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Istnieje jednak możliwość jego zatkania lub nieprawidłowego działania, w których konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Passat 7? Aby to zrobić, na początek pokażemy Ci okoliczności, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Passata 7 może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego miałbyś chcieć czyścić katalizator swojego Volkswagena Passata 7?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator Twojego Volkswagena Passata 7 . Prawdę mówiąc niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Volkswagena Passata 7

.

Katalizator Twojego Volkswagena Passata 7 ma za zadanie eliminacja szkodliwych spalin związane z procesem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Passata 7. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Passata 7 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagena Passata 7. Jeśli myślisz o wystarczająco długich trasach, aby regularnie się nagrzewać (licz ponad 10 km, aby katalizator się rozgrzał). osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i utrzymać najlepszą ogólną wydajność silnika.

Konsekwencje brudnego lub wadliwego katalizatora w Volkswagenie Passacie 7

Zobaczymy teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Passacie 7 . Umożliwi to ustalenie objawów, które powinny informować o awarii katalizatora, oto lista objawów niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Passata 7 jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Volkswagena Passata 7, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą one sprawdzać przepływ powietrza w nim, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, który powoduje uszkodzenie ceramiki.
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Volkswagenie Passat 8 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator Twojego Volkswagena Passata 7

Zanim wykonamy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Passat 7? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Passata 7?

Oto etap, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Passata 7? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Passata 7: Ta technika jest szczególnie cenna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Światło oleju Volkswagen Passat 7, które pozostaje włączone

.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Passata 7 znajdziesz w kategorii Volkswagen Passat 7.

Ссылка на основную публикацию