Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Passat ?

Katalizator jest ważnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu i tym samym spełnia współczesne normy emisji zanieczyszczeń. Możliwe jednak, że okazało się, że jest zatkany lub zepsuty, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dziś się sprawdzimy jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Passacie ? Aby to osiągnąć, najpierw pokażemy Ci scenariusze, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Passata, a następnie jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego miałbyś chcieć czyścić katalizator swojego Volkswagena Passata?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego warto wyczyść katalizator Twojego Volkswagena Passata . Właściwie niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego rezultaty brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Volkswagena Passata

.

Katalizator Twojego Volkswagena Passata ma za zadanie w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procesem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Passata. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Passata siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego należy unikać zatkania katalizatora Twojego Volkswagena Passata. Jeśli myślisz o odbyciu wystarczająco długich podróży, aby często się nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i utrzymać idealną wydajność silnika.

Wyniki brudnego lub wadliwego katalizatora w Volkswagenie Passacie

Dowiemy się teraz, co może być skutki zabrudzenia lub awarii katalizatora w Volkswagenie Passacie . Umożliwi to odkrycie objawów, które powinny ostrzegać o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Passata jest zatkany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Volkswagen Passat, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często też będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który powoduje uszkodzenie ceramiki.
Weiterlesen:
Silnik Volkswagena Passata 7 grzechocze, gdy jest zimny

Dlaczego należy czyścić katalizator Twojego Volkswagena Passata

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator Volkswagena Passata ? Wyjaśnimy, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z jego Volkswagena Passata?

Na koniec oto krok, który z pewnością najbardziej Cię interesuje na tej stronie z treścią, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Passata ? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Passata: Ta strategia jest szczególnie korzystna dla osoby, które specjalnie jeżdżą na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum motoryzacyjnym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po zabiegu przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Volkswagen Passat 7 od środka ?

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Passata, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Passat.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector