Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Polo 3 ?

Katalizator jest ważnym elementem współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Może się jednak zdarzyć, że zostanie zatkany lub zepsuty, w takim przypadku konieczna jest jego wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj zamierzamy się sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Polo 3? Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy scenariusze, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagen Polo 3, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator swojego Volkswagena Polo 3?

W pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego może być konieczne: wyczyść katalizator Twojego Volkswagen Polo 3 . Prawdę mówiąc niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego rezultaty brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Volkswagena Polo 3

.

Katalizator Twojego Volkswagen Polo 3 ma cel w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z procesem Twojej jednostki silnikowej. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagen Polo 3. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Volkswagen Polo 3 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagen Polo 3. Jeśli myślisz o odpowiednio długich podróżach, aby go często nagrzewać (policz ponad 10 km, aby katalizator się rozgrzał). osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealną wydajność jednostki silnikowej.

Skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Polo 3

Zobaczymy teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Polo 3 . Umożliwi to ustalenie objawów choroby, które powinny poinformować Cię o awarii katalizatora, oto lista objawów choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagen Polo 3 jest zatkany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Volkswagen Polo 3. Nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę treści, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Volkswagen Polo 5 nie działa

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Polo 3

Zanim wykonamy krok, na którym najprawdopodobniej najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Polo 3? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. Tak naprawdę katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silników). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Polo 3?

Na koniec oto krok, który prawdopodobnie najbardziej Ci odpowiada na tej stronie z treścią, jak wyczyścić katalizator w Twoim Volkswagen Polo 3? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i istnieją dwa sposoby na jej wykonanie:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagen Polo 3: Ta strategia jest szczególnie praktyczna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej trudne, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Proces ten możesz wykonać co 15 000 km.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Volkswagenie Polo 8 ?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 3, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Polo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector