Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Polo 4 ?

Katalizator jest ważnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada nowoczesnym specyfikacjom dotyczącym zanieczyszczeń. Może się jednak zdarzyć, że zostanie zatkany lub zepsuty, w takim przypadku konieczna jest jego wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Polo 4? Aby to zrobić, na początek wyjaśnimy okoliczności, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagen Polo 4 może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić osiągi katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator swojego Volkswagena Polo 4?

W pierwszej części pokażemy, dlaczego warto wyczyść katalizator Twojego Volkswagen Polo 4 . Prawdę mówiąc niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Volkswagena Polo 4

.

Katalizator Twojego Volkswagen Polo 4 ma cel eliminacja szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagen Polo 4. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Volkswagen Polo 4 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagen Polo 4. Jeśli myślisz o odpowiednio długich podróżach w celu regularnego podgrzania (licz ponad 10 km, aby katalizator osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować najlepszą sprawność silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Polo 4

Dowiemy się teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Polo 4 . Umożliwi to wykrycie oznak choroby, które powinny powiadomić Cię o awarii katalizatora, oto lista objawów choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagen Polo 4 jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Volkswagen Polo 4. Nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda za i przed nim, będą sprawdzać przepływ powietrza w nim, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który powoduje uszkodzenie ceramiki.
Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Volkswagen Polo 6 od środka ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Polo 4

Zanim zakończymy krok, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Polo 4? Pokażemy Ci, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne wykonywanie tego zadania pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Polo 4?

Oto etap, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje na tej stronie z treścią, jak wyczyścić katalizator w Twoim Volkswagen Polo 4? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można wykonać dwie metody:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagen Polo 4: Ta strategia jest szczególnie przydatna w przypadku osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz je odkryć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Volkswagena Polo 5?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector