Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Polo 5 ?

Katalizator jest ważną częścią najnowszych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne specyfikacje dotyczące zanieczyszczeń. Możliwe jednak, że okazało się, że jest zapchany lub uszkodzony, w którym to przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj zamierzamy się sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Polo 5? Aby to osiągnąć, na początek pokażemy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagen Polo 5 może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić osiągi katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator swojego Volkswagena Polo 5?

W tej pierwszej części opiszemy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator Twojego Volkswagen Polo 5 . Oczywiście niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego rezultaty brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Volkswagena Polo 5

.

Katalizator Twojego Volkswagen Polo 5 ma tę funkcję pozbyć się szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. Oczywiście jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagen Polo 5. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Volkswagen Polo 5 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagen Polo 5. Jeśli rozważasz wystarczająco długie podróże, aby go regularnie nagrzewać (odlicz więcej niż 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i utrzymać najlepszą ogólną wydajność silnika.

Konsekwencje brudnego lub wadliwego katalizatora w Volkswagen Polo 5

Teraz odkryjemy, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Polo 5 . Umożliwi to wykrycie oznak choroby, które powinny informować o nieprawidłowym działaniu katalizatora, oto lista objawów choroby niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagen Polo 5 jest zatkany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Volkswagen Polo 5, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Volkswagena Polo 3

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Polo 5

Zanim wykonamy krok, który najprawdopodobniej jesteś najbardziej entuzjastyczny, jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Polo 5? Opiszemy, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. Oczywiście katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Polo 5?

Na koniec oto krok, który prawdopodobnie najbardziej entuzjastycznie Cię zainteresował w tej treści, jak wyczyścić katalizator w Twoim Volkswagen Polo 5? Wiedz, że ta procedura jest bardzo, bardzo łatwa i że istnieją dwa podejścia do wykonania:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagen Polo 5: Ta strategia jest szczególnie korzystna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być mniej skomplikowane, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz odkryć niektóre w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Polo 3, co robić ?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 5.

Ссылка на основную публикацию