Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Polo 6 ?

Katalizator jest nieodzowną częścią najnowszych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada współczesnym normom dotyczącym emisji zanieczyszczeń. Niemniej jednak jest możliwe, że może się zatkać lub zepsuć, w przypadku których ważna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Polo 6? Aby to zrobić, najpierw opiszemy okoliczności, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagen Polo 6, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać sprawność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator swojego Volkswagena Polo 6?

W pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator Twojego Volkswagen Polo 6 . Oczywiście niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie daje efekty brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Volkswagena Polo 6

.

Katalizator Twojego Volkswagen Polo 6 ma cel eliminacja szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. Oczywiście jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Polo 6. Zamieni te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Volkswagen Polo 6 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego należy unikać zatkania katalizatora Twojego Volkswagen Polo 6. Jeśli rozważasz odbycie odpowiednio długich podróży, aby go wielokrotnie podgrzać (odlicz ponad 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i utrzymać idealną wydajność jednostki silnikowej.

Skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Polo 6

Dowiemy się teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Polo 6 . Umożliwi to rozróżnienie objawów, które powinny ostrzegać przed awarią katalizatora, oto lista objawów choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagen Polo 6 jest zablokowany: Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Volkswagen Polo 6. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda za i przed nim, będą sprawdzać przepływ powietrza w nim, jeśli jest zatkany, sondy często też będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk pochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś usłyszeć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Volkswagen Polo 5 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Polo 6

Zanim wykonamy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Polo 6? Wyjaśnimy, dlaczego może być istotne, aby wykonać to czyszczenie. Oczywiście katalizator jest bardzo kosztowną częścią (około 500 euro z ustawieniem, cena może się wahać w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a powtarzanie tego pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Polo 6?

Oto etap, który z pewnością wzbudza w Tobie największy entuzjazm w tej treści, jak wyczyścić katalizator w Twoim Volkswagen Polo 6? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i istnieją dwa sposoby na osiągnięcie:

  • Częste szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagen Polo 6: Ta strategia jest szczególnie korzystna dla osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz odkryć niektóre w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, próbując jechać wielokrotnie przy wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Proces ten możesz wykonać co 15 000 km.

.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 6, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 6.

Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Volkswagen Polo 6 ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector