Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Polo ?

Katalizator jest ważną częścią nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada współczesnym normom dotyczącym emisji zanieczyszczeń. Może się jednak zdarzyć, że zostanie zatkany lub zepsuty, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dziś się sprawdzimy jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Polo? Aby to osiągnąć, na początek opiszemy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagen Polo może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby przywrócić sprawność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz czyścić katalizator swojego Volkswagena Polo?

W tej pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Volkswagena Polo . Prawdę mówiąc niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Volkswagena Polo

.

Katalizator Twojego Volkswagena Polo ma cel eliminacja szkodliwych spalin związane z procedurą Twojego zespołu silnika. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Polo. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające opary. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Volkswagen Polo siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatkać katalizatora Twojego Volkswagen Polo. Jeśli myślisz o odbyciu wystarczająco długich podróży, aby regularnie się nagrzewać (odlicz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i utrzymać najlepsze ogólne osiągi jednostki silnika.

Konsekwencje brudnego lub wadliwego katalizatora w Volkswagenie Polo

Dowiemy się teraz, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Polo . Pozwoli to na wykrycie symptomów, które powinny poinformować Cię o awarii Twojego katalizatora, oto lista symptomów niesprawnego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagen Polo jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Volkswagen Polo, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volkswagen Polo 6 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Polo

Zanim zakończymy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Polo? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się różnić w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne wykonywanie tego zadania pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Polo?

Na koniec etap, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje w tej wytycznej, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Polo? Wiedz, że ta procedura jest bardzo, bardzo łatwa i że istnieją dwie techniki do wykonania:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagen Polo: Ta strategia jest szczególnie praktyczna dla osoby, które specjalnie jeżdżą na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Dlaczego mój Volkswagen Polo 5 pachnie spalonym plastikiem?

.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo.

Ссылка на основную публикацию