Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Touran ?

Katalizator jest ważnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Możliwe jednak, że okaże się, że jest zatkany lub wadliwy, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dziś się sprawdzimy jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Touranie? Aby to osiągnąć, najpierw pokażemy Ci scenariusze, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Tourana może być interesujące, a następnie, jak przeprowadzić to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagenie Touranie?

W pierwszej części wyjaśnimy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Volkswagena Tourana . W rzeczywistości niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Volkswagena Tourana

.

Katalizator Twojego Volkswagena Tourana ma za zadanie pozbyć się szkodliwych spalin związane z procesem Twojej jednostki silnikowej. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Tourana. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające opary. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Tourana siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować tylko w temperaturze 400°, dlatego należy unikać zatkania katalizatora Twojego Volkswagena Tourana. Jeśli myślisz o odbyciu wystarczająco długich podróży, aby często go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i utrzymać idealne osiągi jednostki silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Touranie

Zobaczymy teraz, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Touranie . Pozwoli to na wykrycie objawów, które powinny informować o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Tourana jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Volkswagena Tourana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku, gdy katalizator jest martwy, powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Volkswagen Touran 3 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Tourana

Zanim zakończymy krok, który najprawdopodobniej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Touranie? Wyjaśnimy, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. W rzeczywistości katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w Volkswagenie Touranie?

Wreszcie, oto krok, który z pewnością najbardziej Ci zależy w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Tourana? Wiedz, że ten proces jest bardzo, bardzo łatwy i że istnieją dwie techniki do wykonania:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Tourana: Ta strategia jest szczególnie korzystna dla osoby, które specjalnie jeżdżą na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz je odkryć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz przed i później, przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Proces ten możesz wykonać co 15 000 km.

.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Tourana, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Touran.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Volkswagenie Touranie 3 ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector