Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Transporter 4 ?

Katalizator jest istotną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne wymagania dotyczące zanieczyszczeń. Niemniej jednak jest możliwe, że może się zatkać lub zepsuć, w których ważna jest zmiana lub czyszczenie. W tym artykule zamierzamy sprawdzić jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Transporter 4? Aby to zrobić, na początek pokażemy Ci scenariusze, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Transportera 4, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu .

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagen Transporter 4?

W tej pierwszej części nauczymy Cię, dlaczego warto wyczyść katalizator Twojego Volkswagena Transportera 4 . Oczywiście niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są jego efekty brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Volkswagena Transportera 4

.

Katalizator Twojego Volkswagena Transportera 4 ma za zadanie w celu wyeliminowania szkodliwych spalin związane z działaniem Twojego silnika. Oczywiście jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Transportera 4. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Transportera 4 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego należy unikać zatkania katalizatora Twojego Volkswagena Transportera 4. Jeśli myślisz o wystarczająco długich przejazdach, aby regularnie go nagrzewać (policz ponad 10 km, aby katalizator się rozgrzał). osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i zachować idealne osiągi silnika.

Wyniki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Transporter 4

Dowiemy się teraz, co może być skutki zabrudzenia lub awarii katalizatora w Volkswagen Transporter 4 . Umożliwi to wykrycie objawów, które powinny poinformować Cię o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator w Twoim Volkswagen Transporter 4 jest zatkany: Jak wyjaśniliśmy wcześniej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie zdąży zacząć działać, a katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Volkswagena Transportera 4. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym powiązaniu z sondami lambda przed i za nim, będą sprawdzać przepływ powietrza wewnątrz niego, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Volkswagen Transporter 6

Dlaczego należy czyścić katalizator Twojego Volkswagena Transportera 4

Zanim zakończymy krok, na którym prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Transporter 4? Nauczymy Cię, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. Oczywiście katalizator jest bardzo kosztowną częścią (około 500 euro z ustawieniem, cena może się wahać w zależności od silnika). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w Volkswagen Transporter 4?

Oto etap, który prawdopodobnie najbardziej entuzjastycznie Cię traktuje w tej treści, jak wyczyścić katalizator w Twoim Volkswagen Transporter 4? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Transportera 4: To podejście jest szczególnie skuteczne w przypadku: osoby, które głównie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zwiększyć wydajność procesu), myślenie o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz odkryć niektóre w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po zabiegu przeprowadź analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Transporter 4, co robić ?

.

Więcej wskazówek na temat Volkswagen Transporter 4 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 4.

Ссылка на основную публикацию