Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Transporter 5 ?

Katalizator jest istotną częścią współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne normy emisji zanieczyszczeń. Istnieje jednak możliwość jego zapchania lub nieprawidłowego działania, w których ważna jest wymiana lub czyszczenie. Dzisiaj przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Transporter 5? Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy okoliczności, w których może być interesujące czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Transportera 5, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagen Transporter 5?

W tej pierwszej części nauczymy Cię, dlaczego może być konieczne wyczyść katalizator Twojego Volkswagena Transportera 5 . Właściwie dla niektórych z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Rola i działanie katalizatora Volkswagena Transportera 5

.

Katalizator Twojego Volkswagena Transportera 5 ma za zadanie eliminacja szkodliwych spalin związanych z działaniem Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Transportera 5. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Transportera 5 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagena Transportera 5. Jeśli planujesz podróżowanie wystarczająco długo, aby go często nagrzewać (odlicz więcej niż 10 km, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i utrzymać idealne osiągi jednostki silnika.

Skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Transporter 5

Teraz odkryjemy, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Transporter 5 . Umożliwi to odkrycie objawów, które powinny ostrzegać o nieprawidłowym działaniu katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagen Transporter 5 jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Volkswagen Transporter 5, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie treści, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś zauważyć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Wibracje przyśpieszające w Volkswagen Transporter 6, co robić ?

Dlaczego należy czyścić katalizator Twojego Volkswagena Transportera 5

Zanim zakończymy krok, który najprawdopodobniej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Transporter 5? Nauczymy Cię, dlaczego wykonanie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z instalacją, cena może się wahać w zależności od silników). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w Volkswagen Transporter 5?

Oto etap, na którym z pewnością najbardziej Ci zależy w tym artykule, jak wyczyścić katalizator w Twoim Volkswagen Transporter 5? Wiedz, że ta procedura jest bardzo prosta i że istnieją dwa podejścia do wykonania:

  • Częste szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagen Transporter 5: Ta technika jest szczególnie skuteczna w przypadku osoby, które robią głównie krótkie wycieczki . Aby to zrobić, nic nie może być prostsze, od czasu do czasu, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum motoryzacyjnym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i później wykonaj analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz wykonać tę procedurę co 15 000 km.
Weiterlesen:
Jak wymienić światło postojowe w moim Volkswagen Transporter 4?

.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Volkswagena Transportera 5, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Transporter 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector