Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Transporter 6 ?

Katalizator jest niezbędnym elementem nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu i tym samym odpowiada współczesnym normom dotyczącym emisji zanieczyszczeń. Niemniej jednak jest możliwe, że może się zatkać lub działać nieprawidłowo, w takim przypadku konieczna jest wymiana lub czyszczenie. Dziś się sprawdzimy jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Transporter 6? Aby to osiągnąć, na początek wyjaśnimy okoliczności, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Transportera 6 może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby odzyskać ogólną wydajność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagen Transporter 6?

W tej pierwszej części nauczymy Cię, dlaczego warto wyczyść katalizator Twojego Volkswagena Transportera 6 . Rzeczywiście niektórym z Was może się to wydawać logiczne, ale większość z Was nie wie, jak to działa i jakie są tego konsekwencje brudny katalizator .

Funkcja i działanie katalizatora Volkswagena Transportera 6

.

Katalizator Twojego Volkswagena Transportera 6 ma cel pozbyć się szkodliwych spalin związane z procedurą twojego zespołu silnikowego. Rzeczywiście, jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Transportera 6. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby zamienić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Transportera 6 siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego ważne jest, aby nie zatykać katalizatora Twojego Volkswagena Transportera 6. Jeśli myślisz o wystarczająco długich trasach, aby go często nagrzewać (policz ponad 10 km, aby katalizator się rozgrzał). osiągnąć odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tego elementu i utrzymać idealną ogólną wydajność silnika.

Wyniki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Transporter 6

Dowiemy się teraz, co może być konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Transporter 6 . Umożliwi to wykrycie objawów, które powinny ostrzegać o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagen Transporter 6 jest zablokowany: Jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się kontrolka silnika Twojego Volkswagen Transporter 6, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszej treści, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda za i przed nim, będą one sprawdzać przepływ powietrza wewnątrz niego, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś usłyszeć ten dźwięk, który sugeruje, że ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Volkswagenie Transporterze 6 ?

Dlaczego należy czyścić katalizator Twojego Volkswagena Transportera 6

Zanim zakończymy krok, który najprawdopodobniej Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Transporter 6? Nauczymy Cię, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. Rzeczywiście katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się wahać w zależności od silników). Poza tym, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być zagrożony nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnie zainteresowanie polega na tym, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a częste robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator w Volkswagen Transporter 6?

Wreszcie, oto krok, który prawie na pewno jesteś najbardziej entuzjastyczny w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator w Twoim Volkswagen Transporter 6? Wiedz, że ten proces jest bardzo prosty i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagen Transporter 6: Ta strategia jest szczególnie korzystna dla osoby, które specjalnie wyjeżdżają na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, nic nie może być prostsze, od czasu do czasu, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Możesz je odkryć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej 1 godzinę na średnim dystansie, starając się często jeździć na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i po przeprowadzeniu analizy spalin, aby sprawdzić, czy po procesie odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić ten proces co 15 000km.
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Volkswagen Transporter 4?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter 6, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Transporter 6.

Ссылка на основную публикацию