Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator Volkswagen Transporter ?

Katalizator jest ważnym elementem współczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym odpowiada współczesnym specyfikacjom dotyczącym zanieczyszczeń. Niemniej jednak jest możliwe, że może się zatkać lub działać nieprawidłowo, w takim przypadku ważna jest wymiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Volkswagen Transporter? Aby to zrobić, najpierw pokażemy Ci okoliczności, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Transportera może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić sprawność katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagenie Transporterze?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego ważne może być: wyczyść katalizator Twojego Volkswagena Transportera . Rzeczywiście, niektórym z Was może się to wydawać oczywiste, ale większość z Was nie rozumie, jak to działa i jakie są jego efekty brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Volkswagena Transportera

.

Katalizator Twojego Volkswagena Transportera ma za cel eliminacja szkodliwych spalin związane z procesem Twojego silnika. Rzeczywiście, jest to jeden z najważniejszych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Transportera. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub niezanieczyszczające spaliny. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Transportera siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może pracować już od 400°, dlatego należy unikać zatkania katalizatora Twojego Volkswagena Transportera. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem wystarczająco długich podróży, aby regularnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i utrzymać idealną wydajność silnika.

Konsekwencje brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagen Transporter

Teraz odkryjemy, co może być skutki zabrudzenia lub awarii katalizatora w Volkswagen Transporter . To pozwoli Ci ustalić oznaki choroby, które powinny poinformować Cię o nieprawidłowym działaniu Twojego katalizatora, oto lista objawów wadliwego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Transportera jest zatkany: Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli zrobisz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na uruchomienie i katalizator będzie się zapychał spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Volkswagena Transportera, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym związku z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki częściej będą miały problemy.
  • Metaliczny dźwięk dochodzący z wydechu: W przypadku, gdy katalizator jest martwy powinieneś usłyszeć ten dźwięk, co oznacza, że ​​ceramika jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Volkswagen Transporter 6?

Dlaczego należy czyścić katalizator Twojego Volkswagena Transportera

Zanim wykonamy krok, który najprawdopodobniej najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Transporterze? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie istotne. Rzeczywiście, katalizator to bardzo kosztowny element (około 500 euro z instalacją, cena może się wahać w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne wykonywanie tego zadania pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Transportera?

Na koniec oto krok, który z pewnością najbardziej entuzjastycznie Cię podchodzi w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Transportera? Wiedz, że ta procedura jest bardzo, bardzo łatwa i że można to zrobić na dwa sposoby:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Transportera: Ta strategia jest szczególnie cenna dla osoby, które specjalnie jeżdżą na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut na poprawę wydajności procesu), myślenie o podkręceniu silnika na obrotach, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Można je znaleźć w centrum motoryzacyjnym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku z około połową pełnego baku. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i później wykonaj analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Volkswagen Transporter 4?

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Transporter.

Ссылка на основную публикацию