Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić katalizator w Volkswagenie Golfie ?

Katalizator jest ważną częścią nowoczesnych samochodów, ponieważ oczyszcza spaliny pojazdu, a tym samym spełnia współczesne normy emisji zanieczyszczeń. Niewykluczone jednak, że może się okazać zatkany lub wadliwy, w przypadku których ważna jest zmiana lub czyszczenie. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie? Aby to osiągnąć, na początek wyjaśnimy sytuacje, w których czyszczenie katalizatora Twojego Volkswagena Golfa może być interesujące, a następnie, jak wykonać to czyszczenie, aby przywrócić osiągi katalizatora Twojego samochodu.

Dlaczego chcesz wyczyścić katalizator w swoim Volkswagenie Golfie?

W tej pierwszej części pokażemy, dlaczego warto wyczyść katalizator swojego Volkswagena Golfa . Prawdę mówiąc niektórym z was może się to wydawać logiczne, ale większość z was nie rozumie, jak to działa i jakie są tego skutki brudny katalizator .

Cel i działanie katalizatora Volkswagena Golfa

.

Katalizator Twojego Volkswagena Golfa ma za cel pozbyć się szkodliwych spalin związane z procedurą Twojego silnika. W rzeczywistości jest to jeden z głównych elementów, które walczą z zanieczyszczeniami emitowanymi przez Twojego Volkswagena Golfa. Przekształci te szkodliwe gazy w wodę lub gazy niezanieczyszczające. Aby przekształcić te gazy, katalizator Twojego Volkswagena Golfa siatka z metali szlachetnych, która podczas przechodzenia gazów w wysokiej temperaturze rozbija je w wyniku reakcji chemicznej . Katalizator może działać tylko od 400°, dlatego należy unikać zatkania katalizatora Twojego Volkswagena Golfa. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem wystarczająco długich podróży, aby regularnie go nagrzewać (policz ponad 10 kilometrów, aby katalizator osiągnął odpowiednią temperaturę), pozwoli to zoptymalizować żywotność tej części i zachować idealną wydajność silnika.

Skutki brudnego lub wadliwego katalizatora w Volkswagenie Golfie

Teraz odkryjemy, co może być skutki brudnego lub uszkodzonego katalizatora w Volkswagenie Golfie . To pozwoli Ci odkryć objawy, które powinny powiadomić Cię o awarii katalizatora, oto lista oznak choroby uszkodzonego katalizatora:

  • Katalizator Twojego Volkswagena Golfa jest zablokowany: Jak powiedzieliśmy powyżej, jeśli wykonasz zbyt krótkie podróże, jak 50% ludzi, nie będzie miał czasu na rozpoczęcie pracy i katalizator zatka się spalinami.
  • Włączanie światła silnika: : Po zapchaniu katalizatora może zapalić się lampka silnika Twojego Volkswagena Golfa, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią, aby dowiedzieć się, jak ją wyłączyć.
  • Uszkodzona sonda lambda : Katalizator działa w ścisłym połączeniu z sondami lambda przed i za nim, będą analizować przepływające w nim powietrze, jeśli jest zatkany, czujniki często również będą miały komplikacje.
  • Metaliczny dźwięk spowodowany wydechem: W przypadku zgaśnięcia katalizatora powinieneś zauważyć ten dźwięk, który powoduje uszkodzenie ceramiki.
Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Volkswagenem Golfem

Dlaczego należy czyścić katalizator swojego Volkswagena Golfa

Zanim zakończymy krok, który najprawdopodobniej Cię interesuje, jak wyczyścić katalizator w Volkswagenie Golfie? Pokażemy Ci, dlaczego przeprowadzenie tego czyszczenia może być dla Ciebie ważne. W rzeczywistości katalizator to bardzo droga część (około 500 euro z ustawieniem, cena może się różnić w zależności od silnika). Oprócz tego, że nie jest już dobry dla przejście kontroli technicznej , możesz być narażony na ryzyko nadmierne zużycie paliwa . Wreszcie ostatnią korzyścią jest to, że czyszczenie katalizatora nie jest tak drogie, a regularne robienie tego pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak czyścić katalizator z Volkswagena Golfa?

Oto etap, który najprawdopodobniej najbardziej entuzjastycznie Cię dotyczy w treści tego artykułu, jak wyczyścić katalizator Twojego Volkswagena Golfa? Wiedz, że ten proces jest bardzo, bardzo łatwy i że istnieją dwa sposoby na osiągnięcie:

  • Regularne szorowanie katalizatora z Twojego Volkswagena Golfa: To podejście jest szczególnie przydatne w przypadku: osoby, które specjalnie jeżdżą na krótkie wycieczki . Aby to zrobić, od czasu do czasu nic nie może być prostsze, odbyć długą podróż (około 30 minut, aby zoptymalizować wydajność procesu), myśląc o podniesieniu silnika na obroty, aby temperatura w katalizatorze wzrosła i można było go wyczyścić.
  • Aby użyć środka do czyszczenia katalizatora: Niektóre można znaleźć w centrum samochodowym za około 20 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać go do paliwa bezpośrednio w zbiorniku przy około połowie pełnego zbiornika. Potem będziesz miał jeździć na długich dystansach przez co najmniej godzinę na średnim dystansie, starając się jeździć regularnie na wysokich obrotach . Jeśli możesz, przed i później wykonaj analizę spalin, aby sprawdzić, czy po zabiegu odzyskałeś zdrowsze spaliny. Możesz przeprowadzić tę procedurę co 15 000km.
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Golf 4 ?

.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector