Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić klimatyzację w Jeepie Gladiatorze?

Klimatyzacja to zdecydowanie najważniejsza opcja w nowszych samochodach. Chociaż wcześniej był zarezerwowany dla wersji z wyższej półki, teraz został zdemokratyzowany dla dużej części samochodów. Niemniej jednak ta droga i skomplikowana technologia wymaga specjalnego traktowania, a czy to do serwisu, czy ze względu na zapachy, zdecydowanie należy się nad nią zastanowić czyszczenie klimatyzacji Twojego Jeepa Gladiatora. Dokładnie to wyjaśnimy szczegółowo w tym dokumencie. Najpierw przyjrzymy się szczegółowo proces czyszczenia klimatyzacji Twojego Jeepa Gladiatora, następnie w drugim kroku przyjrzymy się bardziej ogólnie serwis klimatyzacji Twojego Jeepa Gladiatora.

Jak czyścić klimatyzację mojego Jeepa Gladiatora

Zacznijmy nasz dokument od czyszczenie układu klimatyzacji Twojego Jeepa Gladiatora. Jedyną metodą całkowitego oczyszczenia tego obwodu będzie użycie spraye bakteriobójcze i grzybobójcze, w rzeczywistości Twoja klimatyzacja generuje mnóstwo wilgoci, która zatrzyma się w obiegu i pomoże w produkcji wszelkiego rodzaju zarazków i bakterii. Artykuły te można znaleźć w Internecie lub w centrach samochodowych. Można to zrobić na dwa sposoby, oto one

Oczyść obwód klimatyzacji w swoim Jeep Gladiator w łatwy sposób

Mając spray do dezynfekcji, można bardzo łatwo wyczyścić układ klimatyzacji w samochodzie.

Technika jest dość prosta, jednak zabieg ten może zabrudzić wnętrze Twojego Jeepa Gladiatora.

 • Zdejmij filtr kabinowy.
 • Nanieś spray dezynfekujący na podłogę samochodu (najlepiej po stronie pasażera).
 • Włącz wentylację i klimatyzację swojego samochodu (przy włączonym silniku) z recyrkulacją powietrza
 • Przy zamkniętych oknach naciśnij przycisk na bombie, aby stopniowo ją opróżniać, a następnie zamknij drzwi pojazdu mechanicznego i pozostaw ją na około dziesięć minut.
 • Po upływie tego czasu otwórz drzwi swojego Jeepa Gladiatora, nie wyłączając wentylacji i pozwól kabinie pasażerskiej wywietrzyć się przez około 20 minut.
Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje na Jeep Gladiator

Takie podejście pozwoli Ci szybko wyczyścić system klimatyzacji Twojego Jeepa Gladiatora, ale jeśli masz nieprzyjemne zapachy z klimatyzacji w Twoim Jeepie Gladiatorze, które utrzymują się, radzimy przećwiczyć drugi proces.

Dokładnie wyczyść system klimatyzacji swojego Jeepa Gladiatora

.

Przejdźmy teraz do bardziej radykalnej techniki wykonywania a czyszczenie układu wentylacyjnego zakończone. Będziesz musiał kupić ten sam spray bakteriobójczy i grzybobójczy, tylko aplikacja będzie inna. Oto proces do naśladowania:

 • Zdejmij filtr kabinowy.
 • Przy wlocie powietrza zewnętrznego Twojego Jeepa Gladiatora (między maską a przednią szybą), przy włączonym silniku i włączonej wentylacji, spryskaj kilka razy przez 5 sekund i pozostaw wszystkie okna i drzwi zamknięte na pięć minut.
 • Po wykonaniu tego pierwszego kroku będziesz w stanie zająć się wewnętrzną częścią systemu klimatyzacji, robiąc to samo, ale nie z wewnętrznym wlotem powietrza, który zwykle znajduje się pod schowkiem.
 • Na koniec, na koniec, możesz rozpylić kilka sprayów na otwory wentylacyjne swojego Jeepa Gladiatora.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przewietrzyć samochód, podczas gdy produkt się rozproszy, zanim będziesz mógł go ponownie użyć.

Konserwacja klimatyzacji w Jeep Gladiator

Na koniec, na zakończenie naszego dokumentu, przedstawimy główne zalecenia, których należy przestrzegać, jeśli chcesz zmaksymalizować żywotność układu klimatyzacji w Jeep Gladiator i ograniczyć nieprzewidziane wydatki.

 • Oddaj klimatyzator do serwisu co roku
 • Wymieniaj filtr kabinowy co dwa lata.
 • Co dwa lata ładuj swój gaz FREON.
 • co roku oszczędź system klimatyzacji w swoim Jeepie Gladiatorze.

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Jeepa Gladiatora, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Jeep Gladiator.

Weiterlesen:
Injection problem Jeep Gladiator, what to do ?
Ссылка на основную публикацию