Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić klimatyzację w Kia Picanto?

Klimatyzacja jest jedną z najczęściej zadawanych opcji w nowszych samochodach. Mimo tego, że wcześniej była zarezerwowana dla odmian z wyższej półki, dziś została zdemokratyzowana w większości samochodów. Jednak ten kosztowny i wyrafinowany mechanizm wymaga szczególnej troski i czy chodzi o konserwację, czy ze względu na zapachy, zdecydowanie trzeba się nad nim zastanowić. czyszczenie klimatyzacji w Twojej Kia Picanto. Dokładnie to wyjaśnimy w tym artykule. Najpierw sprawdzimy szczegółowo na technika czyszczenia klimatyzacji w Twojej Kia Picanto, następnie w innej części przyjrzymy się bardziej ogólnie konserwacja klimatyzacji w Twojej Kia Picanto.

Jak czyścić klimatyzację w mojej Kia Picanto

Zacznijmy nasz artykuł od czyszczenie układu klimatyzacji w Twojej Kia Picanto. Jedyną metodą pełnego oczyszczenia tego obwodu będzie użycie spraye bakteriobójcze i grzybobójczew rzeczywistości Twoja klimatyzacja generuje dużo wilgoci, która zatrzyma się w obiegu i aktywuje tworzenie się zarazków i bakterii wszelkiego rodzaju. Artykuły te można znaleźć w Internecie lub w centrach samochodowych. Można to zrobić na dwa sposoby, oto one

Wyczyść układ klimatyzacji w swojej Kia Picanto w prosty sposób

Mając spray do dezynfekcji, możesz błyskawicznie wyczyścić układ klimatyzacji w swoim samochodzie.

Technika jest bardzo prosta, jednak ta technika może zabrudzić wnętrze Twojej Kia Picanto.

 • Zdejmij filtr kabinowy.
 • Nanieś spray dezynfekujący na podłogę samochodu (jeśli to możliwe po stronie pasażera).
 • Włącz wentylację i klimatyzację swojego samochodu (przy włączonym silniku) z recyrkulacją powietrza
 • Przy zamkniętych oknach naciśnij przycisk na bombie, aby ją stopniowo opróżnić, zamknij drzwi samochodu i pozostaw ją na około dziesięć minut.
 • Po upływie tego czasu otwórz drzwi swojej Kia Picanto, nie wyłączając wentylacji i pozwól kabinie pasażerskiej wywietrzyć się przez około 20 minut.

Ta technika pozwoli Ci dość szybko wyczyścić układ klimatyzacji Twojej Kia Picanto, ale jeśli masz nieprzyjemne zapachy z klimatyzacji, które utrzymują się na Twoim Kia Picanto, zalecamy skorzystanie z drugiego rozwiązania.

Weiterlesen:
Moja Kia Picanto ściąga w prawo, co robić?

Dokładnie wyczyść układ klimatyzacji w swojej Kia Picanto

.

Przejdźmy teraz do bardziej znaczącej techniki wykonywania dogłębne czyszczenie systemu wentylacyjnego. Będziesz musiał kupić ten sam produkt bakteriobójczy i grzybobójczy, inna będzie tylko aplikacja. Oto procedura do naśladowania:

 • Zdejmij filtr kabinowy.
 • Przy wlocie powietrza zewnętrznego Twojej Kia Picanto (między maską a przednią szybą), przy włączonym silniku i włączonej wentylacji, spryskaj kilka razy przez 5 sekund i pozostaw wszystkie okna i drzwi zamknięte na kilka minut.
 • Po wykonaniu tego pierwszego kroku będziesz mógł zająć się wewnętrzną częścią systemu klimatyzacji, robiąc to samo, ale nie z wewnętrznym wlotem powietrza, który zwykle znajduje się pod schowkiem.
 • Na koniec, na koniec, możesz rozpylić kilka sprayów na otwory wentylacyjne swojej Kia Picanto.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przewietrzyć samochód, podczas gdy produkt się rozproszy, zanim będziesz mógł go ponownie użyć.

Konserwacja klimatyzacji w Kia Picanto

Na koniec, na zakończenie naszego artykułu, przedstawimy główne sugestie, które należy uszanować, jeśli chcesz wydłużyć żywotność swojego układu klimatyzacji w Kia Picanto i ograniczyć nieprzewidziane wydatki.

 • Oddaj klimatyzator do serwisu co roku
 • Wymieniaj filtr kabinowy co dwa lata.
 • Co dwa lata ładuj swój gaz FREON.
 • co roku oszczędzić system klimatyzacji w swojej Kia Picanto.

  Więcej wskazówek dotyczących Kia Picanto znajdziesz w kategorii Kia Picanto.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector