Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Audi Sq7?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym po zmroku lub w złych warunkach klimatycznych. Dlatego ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i stale mieć maksymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory swojego Audi Sq7? Zaczniemy tę treść od uzasadnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów Twojego samochodu może być ważne, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Audi Sq7.

Po co czyścić osłony reflektorów w swoim Audi Sq7?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Audi Sq7 . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić ustawienie reflektorów w swoim Audi Sq7 lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwie konkretne treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Audi Sq7 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie internetowej, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Audi Sq7. Prawdę mówiąc, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem ważne, aby: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Audi Sq7.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Audi Sq7, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia po zmroku swoim Audi Sq7 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy wielokrotnie czyścić reflektory swojego samochodu! .

Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje na Audi Sq7

Jak czyścić reflektory swojego Audi Sq7?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów swojego Audi Sq7? Najpierw sprawdzimy, jak wyczyścić wnętrze reflektorów w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu jak zregenerować reflektory Twojego Audi Sq7.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Audi Sq7

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Audi Sq7, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Audi Sq7

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Audi Sq7 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Audi Sq7 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż alternatywne metody pokazane powyżej.
Weiterlesen:
Jak wyczyścić wtryskiwacze Audi Sq7 ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Audi Sq7

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Audi Sq7/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Audi Sq7

Jeśli chcesz więcej przewodników po Audi Sq7, przejdź do naszej kategorii Audi Sq7.

Ссылка на основную публикацию