Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w BMW serii 5?

Części oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. Rzeczywiście, pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. W związku z tym fundamentalne znaczenie ma utrzymywanie ich w dobrym stanie i maksymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego BMW serii 5? Zaczniemy tę treść od wyjaśnienia, dlaczego może być istotne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim BMW serii 5.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim BMW serii 5?

Większość z nas prawdopodobnie myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myśli sprawdzanie czystości reflektorów w swoim BMW serii 5 . Rzeczywiście, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim BMW serii 5 lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa szczegółowe artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego BMW serii 5 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie internetowej, jest to, że musiałeś przejść przegląd techniczny i że występują komplikacje z reflektorami Twojego BMW serii 5. Rzeczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może to w konsekwencji mieć znaczenie dla wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów w Twoim BMW serii 5 przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory BMW serii 5, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim BMW serii 5 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, sugerujemy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim BMW serii 5?

Jak czyścić reflektory BMW serii 5?

Przejdźmy teraz do komponentu, który najprawdopodobniej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w swoim BMW serii 5? Najpierw dowiemy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem na zewnątrz, a na końcu jak odnowić reflektory w Twoim BMW serii 5.

Wyczyść wnętrze reflektorów BMW serii 5

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów BMW serii 5, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w BMW serii 5

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego BMW serii 5 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego BMW serii 5 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż alternatywne strategie pokazane powyżej.
Weiterlesen:
Moje BMW serii 5 ciągnie w lewo, co robić ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów BMW serii 5

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim BMW serii 5/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel proces za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego BMW serii 5

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat BMW serii 5, spójrz na kategorię BMW serii 5.

Ссылка на основную публикацию