Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Chevrolecie Cruze?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby były w dobrym stanie i zawsze miały optymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Chevroleta Cruze? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Chevroleta Cruze.

Po co czyścić osłony reflektorów swojego Chevroleta Cruze?

Większość z nas myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy badanie czystości reflektorów jego Chevroleta Cruze . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów Chevroleta Cruze lub jego świateł mijania, zapoznając się z naszymi dwoma szczegółowymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Chevroleta Cruze do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się w tym artykule, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i występują problemy z reflektorami Twojego Chevroleta Cruze. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku konieczne może być: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Chevroleta Cruze przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Chevroleta Cruze, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko uczucie słabszego oświetlenia w nocy swoim Chevroletem Cruze . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Chevrolet Cruze ?

Jak czyścić reflektory Chevroleta Cruze?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów swojego Chevroleta Cruze? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Chevroleta Cruze.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Chevroleta Cruze

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Chevroleta Cruze, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w jego Chevrolecie Cruze

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Chevroleta Cruze jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Chevroleta Cruze za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest skuteczny, ale nieco droższy niż alternatywne sposoby pokazane wcześniej.
Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Chevrolecie Cruze, co mogę zrobić ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Chevroleta Cruze

W końcu nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Chevrolet Cruze/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć przednie reflektory Twojego Chevroleta Cruze

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Chevroleta Cruze, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Cruze.

Ссылка на основную публикацию