Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Chevrolet Corvette?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów należą do podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. Niezwykle ważne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie i nieustanne posiadanie idealnego oświetlenia. W tym poście przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić przednie reflektory swojego Chevroleta Corvette? Zaczniemy tę treść od przyczyny, dla której czyszczenie reflektorów samochodu może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Chevroleta Corvette.

Po co czyścić osłony reflektorów Chevroleta Corvette?

Większość z nas myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy sprawdzanie czystości reflektorów w jego Chevrolet Corvette . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie odpowiednio oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów Chevroleta Corvette lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa artykuły.

Wyczyść matowe reflektory Chevroleta Corvette, aby przeprowadzić testy przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Chevroleta Corvette. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetleniowej możesz nie przejść przeglądu technicznego, w tym przypadku może to mieć w konsekwencji istotne znaczenie: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Chevrolet Corvette przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Chevroleta Corvette, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie gorzej oświetlonego po zmroku Chevroleta Corvette . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Chevrolet Corvette?

Jak czyścić reflektory Chevroleta Corvette?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w swoim Chevrolet Corvette? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Chevroleta Corvette.

Wyczyść wnętrze reflektorów Chevroleta Corvette

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Chevroleta Corvette, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów Chevroleta Corvette

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Chevroleta Corvette jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Chevroleta Corvette za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż przedstawione wcześniej techniki zastępcze.
Weiterlesen:
Szyba utknęła w Chevrolet Corvette, co mogę zrobić?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Chevroleta Corvette

W końcu nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Chevroleta Corvette/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrągłe ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Chevroleta Corvette

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Chevrolet Corvette, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Corvette.

Ссылка на основную публикацию