Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Citroen C8?

Części oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. W związku z tym zasadnicze znaczenie ma utrzymywanie ich w dobrym stanie i zawsze posiadanie idealnego oświetlenia. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w swoim Citroen C8? Zaczniemy tę treść od uzasadnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Citroen C8.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Citroen C8?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy patrząc na czystość reflektorów w swoim Citroenie C8 . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić ustawienie reflektorów w swoim Citroen C8 lub jego światła mijania, zapoznając się z naszymi dwoma dedykowanymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Citroena C8 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują problemy z reflektorami Twojego Citroena C8. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w konsekwencji może być konieczne: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Citroena C8.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego Citroena C8, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia w nocy z Twoim Citroenem C8 . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, sugerujemy często czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Citroen C8

Jak czyścić reflektory swojego Citroena C8?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Citroen C8? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu jak zregenerować reflektory Twojego Citroena C8.

Wyczyść wnętrze reflektorów Twojego Citroena C8

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Citroena C8, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w jego Citroen C8

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Citroena C8 jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Citroena C8 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż alternatywne sposoby przedstawione wcześniej.
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Citroen C8 nie działa!

Polerowanie wyblakłych reflektorów Citroena C8

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Citroen C8/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Citroena C8

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Citroena C8, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen C8.

Ссылка на основную публикацию