Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Ford Galaxy?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Dlatego ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i zawsze mieć maksymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Ford Galaxy? Zaczniemy tę treść od uzasadnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Ford Galaxy.

Po co czyścić osłony reflektorów swojego Ford Galaxy?

Większość z nas prawdopodobnie myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Ford Galaxy . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego Ford Galaxy lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa szczegółowe artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Ford Galaxy w celu przeprowadzenia testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i masz problemy z reflektorami Twojego Ford Galaxy. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem konieczne: wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Twojego Ford Galaxy przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego Ford Galaxy, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy swoim Fordem Galaxy . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, zalecamy często czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Ford Galaxy?

Jak czyścić reflektory swojego Ford Galaxy?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak czyścić osłony reflektorów swojego Ford Galaxy? Najpierw dowiemy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Ford Galaxy.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Ford Galaxy

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Ford Galaxy, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w swoim Ford Galaxy

Druga możliwość, optyka reflektorów twojego Ford Galaxy jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępne są niektóre alternatywy, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Ford Galaxy za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia zidentyfikowanego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek jest skuteczny, ale nieco droższy niż metody zastępcze przedstawione powyżej.
Weiterlesen:
Ford Galaxy, który przyspiesza sam

Polerowanie wyblakłych reflektorów Ford Galaxy

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Ford Galaxy/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Ford Galaxy

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Ford Galaxy, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Ford Galaxy.

Ссылка на основную публикацию