Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Ford Ka?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym i zawsze optymalne oświetlenie jest bardzo ważne. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory swojego Ford Ka? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Ford Ka.

Po co czyścić osłony reflektorów Twojego Ford Ka?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Ford Ka . Rzeczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego Ford Ka lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Ford Ka w celu przeprowadzenia testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz przeczytać ten artykuł, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Ford Ka. Rzeczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z czasem i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść kontroli technicznej, w tym przypadku może być zatem ważne, aby: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Ford Ka przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego Ford Ka, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy dzięki Twojemu Fordowi Ka . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu, która jest trudna do usunięcia, radzimy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się na moim Ford Ka, co robić ?

Jak czyścić reflektory swojego Ford Ka?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów swojego Ford Ka? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Ford Ka.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Ford Ka

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Ford Ka, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą śrub dostarczonych w tym celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w swoim Ford Ka

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Ford Ka jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Ford Ka za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest potężne, ale nieco droższe niż inne techniki przedstawione wcześniej.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Ford Ka ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Ford Ka

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Ford Ka/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Ford Ka

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Ford Ka, przejdź do naszej kategorii Ford Ka.

Ссылка на основную публикацию