Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w foteliku ibiza?

Części oświetleniowe naszych samochodów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. Oczywiście pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach klimatycznych. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać je w dobrym stanie i zawsze mieć maksymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w foteliku ibiza? Zaczniemy tę treść od przyczyny, dla której czyszczenie reflektorów samochodu może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim fotelu ibiza.

Po co czyścić osłony reflektorów fotelika ibiza?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu auta, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę badając czystość reflektorów na swoim siedzeniu ibiza . Oczywiście, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego fotela ibiza lub jego świateł mijania, przeglądając nasze dwie dedykowane treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego fotela ibiza do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i masz problemy z reflektorami Twojego fotelika ibiza. Oczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w tym przypadku może to mieć w konsekwencji istotne znaczenie: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim foteliku ibiza przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory fotela ibiza, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia po zmroku z fotelem ibiza . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu jest trudna do usunięcia, radzimy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik przepływu powietrza w fotelu ibiza?

Jak czyścić reflektory swojego siedzenia ibiza?

Przejdziemy teraz do części, która najprawdopodobniej Cię zainteresuje, jak wyczyścić osłony reflektorów fotelika ibiza? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów samochodu, potem zewnętrzną stronę, a na koniec, jak odnowić reflektory w Twoim foteliku ibiza.

Wyczyść wnętrze reflektorów fotelika ibiza

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze swojego fotela w reflektorach ibiza, do tego nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów na swoim siedzeniu ibiza

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego fotela ibiza jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz do dyspozycji kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego siedzenia ibiza za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż alternatywne rozwiązania przedstawione powyżej.
Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w moim foteliku ibiza key card?

Polerowanie wyblakłych reflektorów swojego siedzenia ibiza

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim fotelu ibiza/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrągłe ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory fotelika ibiza

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące siedziska ibiza, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii siedziska ibiza.

Ссылка на основную публикацию