Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Jeep Patriot?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. Rzeczywiście, pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. W związku z tym ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i stale mieć optymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory w Twoim Jeep Patriot? Zaczniemy tę stronę zawartości od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Jeep Patriot.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Jeep Patriot?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Jeepie Patriocie . Rzeczywiście, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Jeep Patriot lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Jeepa Patriota w celu przeprowadzenia testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Jeepa Patriota. Rzeczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem konieczne: wyczyść lub przywróć plastikową osłonę reflektorów w Twoim Jeep Patriot przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Jeepa Patriota, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy dzięki Jeepowi Patriot . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Jeep Patriot?

Jak czyścić reflektory Jeepa Patriota?

Przejdziemy teraz do części, która prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Jeep Patriot? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Jeepa Patriota.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Jeepa Patriota

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Jeep Patriot, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Jeep Patriot

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Jeepa Patriota jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Jeepa Patriota za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest skuteczny, ale nieco droższy niż inne techniki pokazane powyżej.
Weiterlesen:
W moim Jeepie Patriocie kontrolka wskaźnika paliwa świeci się, co robić?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Jeepa Patriot

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Jeep Patriot/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Jeepa Patriot

Jeśli chcesz więcej przewodników po Jeep Patriot, przejdź do naszej kategorii Jeep Patriot.

Ссылка на основную публикацию