Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Jeepie Wranglerze?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. Oczywiście pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. W związku z tym ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i stale mieć optymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory swojego Jeepa Wranglera? Zaczniemy tę stronę z treścią od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Jeepa Wranglera.

Po co czyścić osłony reflektorów Twojego Jeepa Wranglera?

Większość z nas zwykle bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Jeepie Wranglerze . Oczywiście, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów Twojego Jeepa Wranglera lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Jeepa Wranglera do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć w tym artykule, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i występują komplikacje z reflektorami Twojego Jeepa Wranglera. Oczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem ważne, aby: wyczyść lub przywróć plastikową osłonę reflektorów swojego Jeepa Wranglera przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Jeepa Wranglera, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy dzięki Jeepowi Wrangler . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie z moim Jeepem Wranglerem?

Jak czyścić reflektory Jeepa Wranglera?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów Twojego Jeepa Wranglera? Najpierw przyjrzymy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory Twojego Jeepa Wranglera.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Jeepa Wranglera

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Jeepa Wranglera, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Jeepie Wranglerze

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Jeepa Wranglera jest brudna i chcesz je wyczyścić, niektóre opcje są dostępne, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Jeepa Wranglera za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż inne metody pokazane wcześniej.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Jeepie Wranglerze?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Jeepa Wranglera

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Jeepa Wranglera/Stronga:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory Twojego Jeepa Wranglera

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Jeepa Wranglera, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Jeep Wrangler.

Ссылка на основную публикацию