Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Land Roverze LR4?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Bardzo ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i stale mieć maksymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Land Rovera LR4? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Land Rovera LR4.

Po co czyścić osłony reflektorów Land Rovera LR4?

Większość z nas prawdopodobnie myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy badanie czystości reflektorów jego Land Rovera LR4 . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów Land Rovera LR4 lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa artykuły.

Weiterlesen:
Silnik Land Rovera LR4 grzechocze, gdy jest zimny

Wyczyść matowe reflektory swojego Land Rovera LR4 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują problemy z reflektorami Twojego Land Rovera LR4. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem konieczne: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Land Rovera LR4.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Land Rovera LR4, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko uczucie słabszego oświetlenia w nocy dzięki Land Roverowi LR4 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, zalecamy często czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Jak czyścić reflektory Land Rovera LR4?

Przejdziemy teraz do części, która najprawdopodobniej Cię zainteresuje, jak czyścić osłony reflektorów Land Rovera LR4? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów samochodu, potem zewnętrzną część, a na koniec, jak odnowić reflektory Land Rovera LR4.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Land Rovera LR4

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Land Rovera LR4, w tym celu nic nie może być mniej trudne:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem
Weiterlesen:
Where to find air conditioner fuse on Land Rover LR4 ?

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Land Roverze LR4

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Land Rovera LR4 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Land Rovera LR4 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. To leczenie jest potężne, ale nieco droższe niż alternatywne strategie pokazane powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Land Rovera LR4

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Land Rovera LR4/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrągłe ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Land Rovera LR4
Weiterlesen:
Światło stopu Land Rover LR4 pozostaje włączone, co robić?

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Land Rovera LR4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Land Rover LR4.

Ссылка на основную публикацию