Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Mercedesie Classe B?

Części oświetleniowe naszych pojazdów są częścią niezbędnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Dlatego konieczne jest utrzymanie ich w dobrym stanie i zawsze maksymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory Twojego Mercedesa Classe B? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego może być istotne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Mercedesa klasy B.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Mercedesie Classe B?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Mercedesie Classe B . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Mercedesie Classe B lub jego światła mijania, czytając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Mercedesa klasy B do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie internetowej jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Mercedesa Classe B. W rzeczywistości, jeśli Twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może to w konsekwencji mieć znaczenie dla przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Mercedesa Classe B.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Mercedesa klasy B, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy Twoim Mercedesem Classe B . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, radzimy to często czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Mercedesie Classe B 2 ?

Jak czyścić reflektory swojego Mercedesa Classe B?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów Twojego Mercedesa Classe B? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Mercedesa klasy B.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Mercedesa klasy B

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Mercedes Classe B, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą śrub dostarczonych w tym celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w swoim Mercedesie Classe B

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Mercedesa Classe B jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz do dyspozycji kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Mercedesa klasy B za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie skuteczne, ale nieco droższe od innych przedstawionych wcześniej rozwiązań.
Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Mercedesie klasy B ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Mercedesa klasy B

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Mercedesa Classe B/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel proces za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Mercedesa klasy B

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Mercedesa klasy B, spójrz na kategorię Mercedes klasy B.

Ссылка на основную публикацию