Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Nissan Navara?

Części oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Bardzo ważne jest, aby były w dobrym stanie i zawsze miały idealne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić przednie reflektory swojego Nissana Navara? Zaczniemy tę treść od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Nissan Navara.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Nissan Navara?

Większość z nas myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myśli badanie czystości reflektorów w jego Nissan Navara . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów w Nissan Navara lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Nissana Navara przed testami przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są jakieś komplikacje z reflektorami Twojego Nissana Navara. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być konieczne przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub odnów plastikowe osłony reflektorów Twojego Nissana Navara.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Nissana Navary, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, masz tylko wrażenie gorzej oświetlonego w nocy Nissanem Navara . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła, trudna do usunięcia warstwa brudu, sugerujemy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Nissan Navara ?

Jak czyścić reflektory Nissana Navary?

Przejdziemy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Nissan Navara? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory w Twoim Nissan Navara.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Nissana Navara

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Nissana Navara, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Nissan Navara

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Nissana Navary jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Nissana Navara za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w określonym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż opisane wcześniej strategie zastępcze.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Nissan Navara ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Nissana Navara

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Nissana Navara/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Nissana Navara

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Nissana Navara, przejdź do naszej kategorii Nissan Navara.

Ссылка на основную публикацию