Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Nissan Qashqai 2?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. Bardzo ważne jest, aby były one w dobrym stanie i stale miały idealne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory Nissana Qashqai 2? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Nissan Qashqai 2.

Po co czyścić osłony reflektorów Nissana Qashqai 2?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy patrząc na czystość reflektorów w swoim Nissan Qashqai 2 . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów Nissana Qashqai 2 lub jego światła mijania, zapoznając się z naszymi dwoma szczegółowymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory Nissana Qashqai 2 w celu przeprowadzenia testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Nissana Qashqai 2. W rzeczywistości, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku konieczne może być wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Nissana Qashqai 2 przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Nissana Qashqai 2, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko uczucie słabszego oświetlenia po zmroku w Nissan Qashqai 2 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Nissan Qashqai, które pozostaje włączone

Jak czyścić reflektory Nissana Qashqai 2?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów Nissana Qashqai 2? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Nissana Qashqai 2.

Wyczyść wnętrze reflektorów Nissana Qashqai 2

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Nissana Qashqai 2, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Nissan Qashqai 2

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Nissana Qashqai 2 jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępne są niektóre alternatywy, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory Nissana Qashqai 2 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż inne metody przedstawione powyżej.
Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje w Nissan Qashqai, co robić ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Nissana Qashqai 2

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Nissana Qashqai 2/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Nissana Qashqai 2

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Nissana Qashqai 2, przejdź do naszej kategorii Nissan Qashqai 2.

Ссылка на основную публикацию