Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Oplu Astrze?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. Rzeczywiście, pozwalają nam widzieć i być oglądanym po zmroku lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i stale mieć maksymalne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory swojego Opla Astry? Zaczniemy tę stronę z wyjaśnieniem, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Opla Astry.

Po co czyścić osłony reflektorów Twojego Opla Astry?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie samochodu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy badanie czystości reflektorów w jego Oplu Astra . Rzeczywiście, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie odpowiednio oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego Opla Astry lub jego światła mijania, czytając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Opla Astry do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i masz problemy z reflektorami Twojego Opla Astry. Rzeczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku konieczne może być wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Twojego Opla Astry przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Opla Astry, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia po zmroku Twoim Oplem Astra . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, radzimy to wielokrotnie czyścić reflektory swojego samochodu! .

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa utknął w moim Oplu Astrze 5, co robić ?

Jak czyścić reflektory swojego Opla Astry?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów swojego Opla Astry? Najpierw dowiemy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Opla Astry.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Opla Astry

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Opla Astry, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Oplu Astra

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Opla Astry jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Opla Astry za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż przedstawione wcześniej strategie zastępcze.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Opla Astry 5 ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Opla Astra

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Oplu Astra/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz procedurę papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Opla Astry

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Astry, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Opel Astra.

Ссылка на основную публикацию